loading

چگونه یک کارشناس سئو شویم؟ (قسمت دوم)

مقاله سئو

 قسمت دوم ترجمه مقاله چگونه یک کارشناس سئو شویم توسط نگاران نماینده هلو در غرب تهران حضورتان ارائه می گردد:

وبلاگ گوگل:

اخیرا گوگل یک وبلاگ ایجاد کرده است تا اخبار مربوط به محصولات گوگل را به اشتراک بگذارد. بعضی اوقات اخبار مربوط به جستجو در گوگل هم به اشتراک می گذارند.

وبلاگ جستجوی گوگل:

یک بلاگ اختصاصی برای جستجوی گوگل می باشد.

وبلاگ وبمستر گوگل:

وبلاگ رسمی گوگل وب مستر، آخرین اخبار مربوط به تغییرات در جستجو را دنبال و ثبت می کند.

وبلاگ سئو  Reliablesoft

این وبلاگ متعلق به ما می باشد. هر هفته به روز رسانی می شود و با راهنمایی ها و مقالات گام به گام و منابع برای کمک به شما تا سئوی موثر داشته باشید.

مرحله ششم : انتخاب صحیح ابزارهای گوگل می باشد.

حقیقت این است که شما به تنهایی نمی توانید سئو را انجام دهید. اطلاعات فراوانی وجود دارد که باید پردازش نماید تا تصمیم گیری کنید و اگر شما سعی کنید هر چیزی را خودتان دستی انجام دهید، زمان بسیاری باید صرف تجزیه و تحلیل اعداد کنید به جای این که وظایف خودتان را انجام دهید و نتایج بهتری بدست آورید.

همچنین درست است که برای ابزارهای خوب سئو هزینه می کنید اما در دراز مدت بسیاری از آن پرداخت های ماهانه شما برمی گردد.

ابزارهایی که می توانید استفاده کنید:

ابزارهای گوگل وبمستر(رایگان می باشند):

ابزارهای گوگل وبمستر یکی از مفیدترین ابزارهای سئو هستند، که به صورت رایگان اطلاعات فراوانی در مورد سایت شما می دهند. با مطالعه راهنمای قبلی من متوجه می شوید که از ابزارهای گوگل وبمستر چگونه استفاده کنید تا سایت شما بهبود یابد.

گوگل آنالیتیکس (رایگان می باشد):

گوگل آنالیتیکس دیگر ابزار رایگان گوگل می باشد.شما می توانید با استفاده از گوگل آنالیتیکس خیلی چیزها در مورد ترافیک سایت خود یاد بگیرید و متوجه شوید چگونه کاربران به وب سایت شما هدایت می شوند. گزارش های زیادی برای کشف و معیارهای متعدد برای تجزیه و تحلیل وجود دارد. این مقاله برای تازه کاران گوگل آنالیتیکس جهت شروع خیلی مناسب می باشد.

 

  ابزار(پولی) :SEMRUSH

این ابزار موتور جستجوی بازاریابی مورد علاقه من است. این ابزار رایگان نمی باشد اما شما می توانید از آن برای سئو، پرداخت به ازای هر کلیک در کمپین ها، آنالیز رقبا، جستجوی کلمات کلیدی، لینک سازی، نظارت بر شبکه های اجتماعی وموارد بسیار دیگراستفاده نمایید. دائما با ویژگی های جدید به روز رسانی می شود و یکی از بهترین سرمایه گذاری های شما برای سئو سایت تان است.

ابزار(پولی) : Ahrefs 

SEMRUSH  یک ابزار جایگزین می باشد. باید اشتراک ماهانه پرداخت کنید، یکی از ابزارهای قابل احترام در صنعت سئو می باشد.

همراه با یک آزمایش 7 روزه رایگان، بنابراین شما می توانید آن را قبل از خرید تست کنید.

 

مرحله هفتم : تمرین سئو – تئوری باقی نمانید

سئو تئوری نیست اغلب تمرینی است. نتیجه مطالعات نشان داده که نظریه سئو یک لیست از اقدامات است که شما می توانید برای بهبود سایت خود برای نمایش در موتورهای جستجو انجام دهید.

مشکل اینجاست که هر وب سایتی منحصر به فرد می باشد و راه حلی که برای یک وب سایت خوب است ممکن است برای دیگر وب سایت ها نباشد. به همین دلیل است که نیاز به تمرین است و نمی شود روی تئوری باقی ماند.

مطالعه موارد دیگر که دیگران چگونه مدیریت نمودند تا کمپین های موفق در سئو داشته باشند راه خوبی برای دستیابی به ایده های جدید است و شما می توانید با الهام از آنها روش صحیح و مورد نیاز برای سئو خود را پیدا کنید.

 

مرحله هشتم : نشان دادن تجربه و تخصص خود در سئو.

همان طور که می گویند یکی از بهترین راه های یادگیری، تلاش برای توضیح دادن برای دیگران است، این مورد درباره سئو هم صدق می کند. من خیلی چیزها یاد گرفتم و بهبود دادم مهارت های سئو خودم را با در نظر گرفتن اینکه شروع به نوشتن در مورد سئو کردم.

من پیشنهاد می کنم با یک وبلاگ در مورد سئو یا یک وبلاگ شخصی شروع کنید و تجربیات خود را در مورد سئو با بقیه مردم به اشتراک بگذارید.

شما متوجه خواهید شد که به شتراک گذاشتن دانش یکی از بهترین راه ها برای یادگیری چیزهای جدید در مورد سئو است و همزمان به دیگران کمک می کنید، این پاداش بزرگ تجربه است.

 

مرحله نهم : صبور باشید.

در این جا منظوراین است که نباید زود به دنبال نتیجه گیری بروید، زمان زیادی برای سئو باید بگذارید. سئو راه خیلی سریع برای افزایش ترافیک سایت شما نیست. اگر می خواهید فورا نتیجه بگیرید کمپین های پرداخت به ازای هر کلیک را انجام دهید. سئو ایجاد یک کسب و کار پایدار در طولانی مدت است با  ساخت پایه های مستحکم که شما ترافیک به صورت اورگانیک بدست می آورید.

قبل از اینکه تغییری در وب سایت خود مرتبط با سئو انجام دهید یک گزارش شامل رتبه ها و ترافیک خود در یک دوره تهیه کنید و بعدا با همان دوره مقایسه کنید. رتبه و ترافیک خود را مانیتور کنید و زمان کافی بگذارید قبل از اینکه تصمیمات بیشتری بگیرید.

 

مرحله دهم :  کارشناس خبره سئو را دنبال کنید.

آخرین بار نیست، در مسیر خود برای تبدیل شدن به یک کارشناس سئو، شما با مشکلات فراوانی مواجه خواهید شد، زمان هایی که شما نا امید می شوید و آماده برای رها کردن کار.

نگران نباشید، این امر طبیعی است که برای شما رخ بدهد. اگر شما داستان افراد دیگر را بخوانید متوجه خواهید شد که هیچ کدام از آنها بخاطر خوش شانسی تبدیل به آنچه الان هستند نشدند. دلیل آن سخت کوشی و ساعات فراوان آزمایش و مطالعه در مورد سئو است.

لیست زیر شامل 5 کارشناس سئو که قطعا شما نیاز دارید برای الهام از آنها، آنان را دنبال کنید و متوجه شوید که چگونه سئو می تواند در این مقیاس استفاده شود. همه این پنج نفر کسب و کارهای چندین میلیونی را ایجاد و مدیریت می کنند چرا که آنها می دانند چگونه به صورت صحیح از سئو استفاده کنند.

داستان های آنها را بخوانید و وقت بگذارید روش های سئو آنها را تجزیه و تحلیل کنید. شما متوجه می شوید که آنها متفاوت از سئو به روش سنتی عمل کرده اند و آن به خاطر داشتن اعتماد به نفس و خبرگی است. تلاش نمودند برای چیزهای جدید و آزمایشات سئو بدون ترس از شکست.

 :Neil Patel

یکی از کارشناسان قابل احترام در صنعت سئو می باشد. تنها وبلاگ او را نخوانید بلکه روش های او را تجزیه و تحلیل کنید و اینکه چگونه سئو محتوا را مدیریت نموده است.

 :Brain Dean

او کارشناس لینک سازی است. وبلاگ او یک منبع خوبی برای مطالعه است و تکنیک هایی که شما استفاده کنید و خیلی سریع نتایج آنرا ببینید.

 : Eric Enge

سخنران، مدیر و موسس Stone Temple و با تجربه چندین ساله در صنعت سئو.

 : Joost de Valk

مدیر و موسس Yoast، افزونه بسیار معروف سئو.

 :Rand Fishkin

بنیانگذار MOZ، بهترین ارائه کننده و کارآفرین.

نتیجه گیری:

هر شخصی که کاری انجام می دهد، با یک وب سایت یا کسب و کار آنلاین دارد باید یک کارشناس سئو شود. شامل مدیران بازاریابی، توسعه دهندگان، وب مسترها، طراحان وب سایت، مدیران شبکه های اجتماعی، کارشناسان پرداخت به ازای هر کلیک، کارآفریننان و صاحبان تجارت الکترونیک.

چرا؟ به دلیل اینکه سئو اساس همه کمپین های بازاریابی دیجیتال است. اصول سئو نه تنها نمایش بیشتردر موتورهای جستجو را گارانتی می کند بلکه به وب سایت شما از راه های متعدد دیگر هم کمک می کند.

کارشناس سئو شدن کار آسانی نیست اما سخت هم نیست. این روند شامل مطالعات فراوان، تمرین و آزمایش است.

اگر هم اکنون شروع به یادگیری نموده اید، بهترین راه یک دوره سئو خوب می باشد تا همه اطلاعات را یکجا داشته باشید، استفاده صحیح از ابزارهای سئو و همه تمرین های سئو که در بالا به آنها اشاره شد. از اشتباهات خود درس بگیرید و مجدد تلاش کنید.

موتورهای جستجو و سئو سالهای سال باقی می مانند و این بهترین سرمایه گذاری برای کسب و کار و مهارت های شخصی شما است.

 

مترجم : فتانه خوارزمی

منبع:

https://www.reliablesoft.net/become-an-seo-expert /

مقاله

امکان ارسال نظر وجود ندارد!